Ahoj Járo

nikdy jsem si nemyslel, že budu na tyto stránky psát nějaký nekrolog, ani nevím jak. Vždy jsem si představoval při zakládání webu, že se tu budou psát příběhy ze života klubu, samé srandičky, ale i tato tragická událost je historií klubu. Tak mi dovol Járo pár osobních vzpomínek na Tebe.

V devadesátých letech, když jsme se poprvé setkali, tenkrát ještě v RK Temelín a začínali jezdit po raftových závodech, já osobně spíš pro potěšení ducha a požitku z vody, něž pro vítězství, ale tak trochu jsem Ti Tvé závodní nadšení záviděl. To závodění Ti vydrželo déle než mně, i když ses později věnoval spíše sjezdům. Tak s úsměvem rád vzpomínám, jak se na Tebe přišli podívat z TNPčka na kanál, jak ohýbáš jejich duralovou žerď na pádle o vodu. A těch veselých vzpomínek by bylo nepočítaně.
Poslední naší společnou vydařenou akcí byl novoroční Týnský kilometr. Moc hezká akce, letos jsi ji jel s oběma syny na háčku. Ani nevím čí to byl tenkrát nápad. Prostě se jednou vyjelo 1.1. 19xx na vodu a najednou z toho byla tradice, na kterou jsem rád takřka vždy dorazil a zapádloval kiláček proti vodě a zpět, popřál hodně zdravíčka s kámošema v novém roce a těšil se na další setkání na vodě nebo jen tak v loděnici.

Byl jsi férovej chlap a budeš nám a nejen nám chybět. Ještě, že tyto řádky nepíšu inkoustem, protože by byl celý text rozmazaný. Popíjim Rum a roním slzy. Díky za vše.

Ahoj Járo a pozdravuj ve vodáckém nebi kámoši z loděnice.

Autor: Kofi

kofijiri1@seznam.cz
Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.