Boje o Vltavotýnskou Kremroli 2017

Listopadové závody O Vltavotýnskou Kremroli na mořských kajacích se pomalu stávají tradicí, je to poznat i na startovní listině. Ta se oproti předešlému ročníku zase rozrostla.

Třetí ročník Vltavotýnské kremrole je už úspěšně za námi a sladké odměny rozdány a snědeny, ale co tomu předcházelo 🙂 .
Pěkně rušno bylo v loděnici RK Týn už od pátku. Kromě vrcholících příprav sobotního závodu, poslední úklid, navážení a rozdělování cen pro vítěze, vaření polévky, se začali sjíždět i první závodníci. Bylo potřeba ještě na poslední chvíli doladit formu na sobotní závod 🙂 😀 .

V sobotu po deváté hodině se začali objevovat další závodníci a jak se blížila hodina startu plnila se i startovní listina. Ta letos dosáhla krásných padesáti posádek účastnících se bojů o sladké odměny, které se rozdávaly na stupních vítězů. Ty tradičně pro vítěze dodala firma Vltavotýnské kremrole – Radky Třískové. To byl asi hlavní důvod tak hojné účasti. A rozdávaly se samozřejmě i další hodnotné ceny od sponzorů a originální trofeje od Kuby Koberů.

Závodníci se na řece začali pomalu řadit a skoro jim nestačila šíře řeky, Paddleboardy startovaly z druhé řady. Odstartovalo se přesně ve 12:00 hodin výstřelem z děla. A byla to pořádná šlupka. Výstřelem se rozvlnila doposud klidná hladina Vltavy a všichni závodníci vyrazili k první otočce na soutoku Lužnice a Vltavy. Kromě mořských, sjezdových, rychlostních kajaků a padelboardů startovala letos i jedna turistická kanoe. Někteří závodníci po první obrátce končili u loděnice RK Týn – trať 6 km. Ti zdatnější pokračovali k druhé obrátce u nově zrekonstruovaného jezu v Hněvkovicích a zpět k loděnici – trať 15 km.

Nejrychlejší závodník na 15-ti kilometrové trati hlavního závodu v kategorii nad 50 let byl Jan Bělka v čase 1:22:55.13 z klubu vk Hamr a na záda mu dejchal domácí borec Pavel Klein z RK Týn. Nejrychlejší závodník na 6-ti kilometrové trati vedlejšího závodu v kategorii nad 50 let byl Láďa Blažek v čase 1:02:14.24 39 závodící za oddíl Tomíci. Láďa měl sice čas jako na dlouhou trať, protože cestou dělal záchranu posádce, která zkoušela teplotu Vltavy, přesto ho vítězství neminulo. Láďo díky za pomoc. Nejrychlejší závodnice v kategorii padelboardů na 6-ti kilometrové trati byla Dana Halešová v čase 0:52:31.70 pádlující za oddíl SK Vltava Český Krumlov.
Největší počet účastníků závodů bylo z domácích klubů, ale hned za nimi se dostavilo 14 závodníků z SK Vltava Český Krumlov. Dík za tak hojnou účast.
Nejvzdálenější účastník přijel z Litoměřic, i pár borců z Prahy se dostavilo. Letos jsme měli poprvé i mezinárodní účast Dumato Dimitrii.

Nejvíce se těšili na vyhlášení výsledků vítězové jednotlivých kategorií. To probíhalo jak jinak než ve sladkém opojení z kremrolí všech velikostí. Ceny doslova k zakousnutí, ale nemalou radost udělaly i věcné ceny od dalších sponzorů Pádlera, Vinotéky Handl, Krumlovského vodáckého maratonu, Města Týn nad Vltavou, Rumpoldu, Reality Horňák, Art Kafe, Pizza Hering, Fitness 14, ELBH-CZ, Pytyho Albíčko a ČEZu. Radost samozřejmě udělaly i originální trofeje od Kuby Koberů.

Zvláštní cenu dostal dvorní kuchař, který se staral o bříška závodníků i pořadatelů, navařením velkého hrnce polévky a guláše.

V čele pořádajícího klubového týmu RK Týn byli Pavel a Petra Kleinovi, bez kterých by se závod nekonal. Postarali se o plynulý chod celé akce. Vaření kávičky, čajíčků, grogu a výdeje dalších pamlsků se ujal Zdeněk s manželkou Gábinou a startovní výstřel měl na starost klubový pyrotechnik Jižíček.
Ještě jednou AHOJ a DÍKY účastníci, sponzoři a fandové Vltavotýnské Kremrole. Díky všem jakkoli zúčastněným a zase za rok v listopadu 2018 v loděnici RK Týn na čtvrtém ročníku. Nebo i dříve třeba na novoročním Vltavotýnském kilometru nebo v březnu na Večerním Týnském krosu.

Letos je fotek opravdu hodně, tak jsem je musel rozdělit. Takže odkaz na fotečky prezentace a přípravy ZDE, odkaz na fotečky startu a cíle ZDE, odkaz na fotečky z obrátek ZDE, odkaz na fotečky vyhlášení výsledků ZDE.
Výsledková listina Vltavotýnské kremrole 2017.
Kdo máte zájem o foto v plné kvalitě ozvete se na kofijiri1@seznam.cz.

 

Autor: Kofi

kofijiri1@seznam.cz
Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.