Kanoepolo – Czech open Cup

Poslední den v dubnu proběhlo druhé kolo Českého Otevřeného Poháru (COC) v kanoepolu. Počasí nám přálo a předvedli jsme spoustu pěkných zápasů. O turnaj se zasloužil klub Kanoepolo Praha, který přivezl veškeré vybavení, hřiště, lodě, branky, ale i kvalitní hráče, kteří se přidali jako výpomoc k začínajícím týmům. Šlo jen o to dát dohromady soutěžní týmy. Boje o medaile probíhaly od ranních hodin. Celkem devět týmů zápolilo na hřišti až do devatenácti hodin. První dva týmy nastoupily na vodní hřiště v 8:00. Hrálo se na tři základní skupiny po třech. První dva z každé tabulky postupovaly do horní skupiny a poslední tým spadl do dolní skupiny.

Za náš tým se zúčastnilo celkem osm hráčů (5 + 3 náhradníci). Petr Jezdík (Kanoepolo Praha), Pavel Klein, Jarda Míka, Jirka Kobera, Jakub Kobera, Martin Fiala, Jirka Trávníček, Jirka Kofroň.
V prvních dvou zápasech to vypadalo, že hraje Petr Jezdík sám. Během hry v dalších zápasech jsme se pozvolna zlepšovali a začínali chápat princip hry. V 5 a 6-tém zápase jsme předvedli bojového ducha a dotáhli jsme to k vítězství téměř bez Petrovo pomoci.
Velkou zásluhu o postup do horní skupiny měl Jarda Míka. V posledních 20-ti vteřinách hodil rozhodující vítězný gól a mohli jsme pokračovat v bojích o medaile. Na první příčky jsme bohužel nedosáhli, byly lepší týmy, ale ani v horní skupině jsme neskončili poslední. A o to šlo. :-)
V celkovém pořadí devíti družstev jsme obsadili páté místo.

Celá výsledková listina, umístění v základních i postupových skupinách ZDE.

Poslední zhodnocení výsledků a celého soutěžního klání proběhlo večer u pálení čarodějnic a opékání buřtů v loděnici RK Týn. Bylo to maso, ale paráda, v tomto duchu padaly ohlasy na proběhlou soutěž. Nikdo nelitoval, že se zúčastnil. Byl trochu problém to tempo udýchat, některé asi bude bolet celý člověk, ale supr. Shodli jsme se na postavení družstva při pořádání další soutěže v kanoepolu na vodáckých slavnostech 3. září 2016 v Týně nad Vltavou. Tak se snad umístíme, alespoň tak dobře jako teď. 🙂

Odkaz na všechny fota RK Týn a Jirka Kobera

Autor: Kofi

kofijiri1@seznam.cz
Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.