Kremrole jsou už snědený :-)

Ještě jednou AHOJ účastníci, sponzoři a fandové  Vltavotýnské Kremrole,
předem díky všem jakkoli zúčastněním.

Druhý ročník Vltavotýnské kremrole je úspěšně za námi a sladké odměny snědeny. I listopadové počasí se vydařilo, a když jsme máčeli pádla a koupali se ve vlastních potech, vykouklo na nás, sluníčko, aby nám zpříjemnilo soutěžení. Nebo snad bylo zvědavé, co ty lidi ještě v tuto roční dobu blbnou na vodě? To nechám na zvážení každého :-).

V loděnici RK Týn začalo být rušno od ranních hodin. Vrcholily přípravy, které se nestihly v předchozím týdnu, nebo se nechaly úmyslně na sobotní ráno. Po deváté hodině se začali objevovat první závodníci a jak se blížila hodina startu, bylo v areálu loděnice pěkně rušno. Letos se prezentovalo skoro jednou tolik závodníků než v prvním ročníku. Zřejmě všechny přilákala sladká odměna, která se rozdávala na stupních vítězů. Letos byly jedlé nejenom ceny v podobě kremrolí všech velikostí, ale i perníkové medaile. V čele pořádajícího klubového týmu byli Pavel a Petra Kleinovi, bez kterých by se závod nekonal. Postarali se nejenom o plynulý chod celé akce. Sladké odměny pro vítěze dodala firma Vltavotýnské kremrole – Radky Třískové.

Největší počet závodníků dorazil z SK Vltava Český Krumlov, díky moc za takovou účast. Nejvzdálenější závodníci přijeli až z Olomouce a Děčína.

Závod odstartoval v 11:30. Úřední šiml nám zakázal výstřel z repliky děla, tak jsme se museli spokojit s výstřelem z kapslíkovky. No co, hlavně že se odstartovalo. Výstřelem se zpěnila hladina a všech třiatřicet startujících posádek vyrazilo jak dělová koule po proudu Vltavy. Kromě mořských, sjezdových a rychlostních kajaků byla letos vypsána i kategorie padelboardů, kterých bylo k vidění sedm na hladině řeky.

Nejrychlejší loď na patnácti kilometrové trati poháněná Luďkem Šamšulou z KK Olomouc zvládla doplout do Koloděj nad Lužnicí a zpět za hodinu a dvanáct minut. Mezi ženami zvládla nejrychleji tuto vzdálenost ujet Anežka Paloudová z SK Vltava Český Krumlov v čase jedna hodina a osmnáct minut. Na trati dlouhé 6 km s otočkou na soutoku Vltavy s Lužnicí byly nejrychlejší Hana Kolihová a Jana Bočánková. Tuto trať ujely v čase 37:00 minut s rozdílem 3 setin sekundy, obě  z klubu SK Domeček Soběslav. V kategorii SUP s přehledem vyhrála Dana Halešová z SK Vltava Český Krumlov s časem 51:48.

Vyhlášení výsledků probíhalo ve sladkém opojení z cen firmy Vltavotýnské kremrole. Ceny doslova k s…, ale nemalou radost udělaly i věcné ceny od Pádlera, Krumlovského vodáckého maratonu, Města Týn nad Vltavou a ČEZu.

Na závěr chci poděkovat všem, co se jakkoli podíleli na přípravě, organizaci a sponzorování. Nezbývá než se pustit do příprav třetího ročníku připravovaného na 4.11. 2017.
Ahoj v Týně na nějaké další akci třeba hned 1.1. 2017 na Novoročním zapádlování.
Vodáci z RK Týn

Odkaz na foto ZDE a vysledkova-listina-vltavotynska-kremrole-2016.
Kdo máte zájem o foto v plné kvalitě ozvete se na kofijiri1@seznam.cz

 

 

Autor: Kofi

kofijiri1@seznam.cz
Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.