Legendární vodácký ultramaratón Budějovice – Praha

V roce 2014 (16.8) se uskutečnil již 32.ročník legendárního závodu České Budějovice – Praha non-stop 178km. Start ve 4:30h v Českém Vrbném připomínal průvod světlušek,tmu protínala pouze světla z čelovek a šplouchání vody. Po několika kilometrech se startovní pole roztrhalo a v Týně již bylo jasně poznat kdo bude adeptem na vítěze a kdo bude mít plné ruce práce stihnout stanovený 24 hodinový limit na dojetí do pražského Braníka.

Týnský závodník Pavel Klein se držel od začátku kolem 7 místa společně s posádkou K2 ženy a  Honzou Pazourkem z Bechyně. Po prvním občerstvení v Týně se tato skupinka roztrhala a zbytek tratě odpádloval každý sám. Do cíle se první závodníci dostali po 13ti hodinách a 33minutách , poslední za 26h a 27min , někteří nedokončili.

Při zdolávání trati bylo možno využít doprovodné vozidlo , které zajišťovalo občerstvení , oblečení , podporu…. Našemu týmu ( Honzovi a Pavlovi) zajišťovala servis Petra Kleinová , za to jí patří velký obdiv a dík. Naštěstí ,pro závodníky i pořadatele, bylo počasí nakloněno vytrvaleckému výkonu. Všichni dokončivší využili připravené snídaně ve Vodácké krčmě U Sváry kde vládla při vyhlašování výsledků skvělá atmosféra. Nezdálo se , že by kdokoli měl za sebou mnoha hodinové pádlování z Budějovic do Prahy. S vodáckým Ahoooj se těšíme na další ročníky.

Z výsledků RK Týn:

2010 – C2 turist 1.místo Jarda Míka-Pavel Procházka – etapově 18:39:31

2011 – C2 turist 4.místo Jarda Míka-Pavel Procházka – etapově 18:46:14

2014 – K1 muži 7.místo Pavel Klein – non-stop 16:35:01

Poděkování patří také Jirkovi Koberovi za zapůjčení maratónského kajaku. http://www.atelierkobera.cz/

www.budejovicepraha.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.