Podzimní splutí Malše ze Římova do Českých Budějovic

Ráno vypadalo podzimně, místy se povalovaly mlhy a teplota pomalu stoupala. Meteorologové, ale předpovídali hezkou slunečnou sobotu, která se jim nakonec vyplnila. Souběh několika akcí v Týně nad Vltavou a Českých Budějovicích nesliboval velkou vodáckou účast, bylo to poznat ráno okolo osmé při stavbě stánku na startu u jezu v Římově. I přes konkurenční akce se nakonec zaregistrovalo téměř šedesát dětí v „sušenkové soutěži“, která byla i letos sponzorována firmou Autodoprava Chasák Miroslav. Práce u registrace dětí se ujali členové z mládežnického z RK-Týn. Letos byl nejvzdálenější registrovaný účastník až z České Lípy.

Voda z Římovské přehrady do koryta řeky začala natékat v devět hodin. Po desáté byl průtok na maximu, letos nám pustili 16,5 m3. Kohouty začali přivírat po dvanácté a ještě v šestnáct hodin tekl zvýšený průtok 5 m3. Moc hezké, díky. Za takového vodního stavu se nechalo dojet bez problémů až do Českých Budějovic. Startovní jez si jako každý rok vybral svoji daň v podobě koupačky. Někteří trefily šutr hned pod jezem, jiní opojeni radostí ze sjetí jezu, podcenili vracák za mostem … :-). Ještě že předpověď na počasí vyšla.

Výdeje sušenek a sběru startovních čísel v Doudlebech se tradičně ujali Dana s Pavlem naši nevodáčtí kamarádi. Díky moc, vodu nemusí,ale rádi pomohou. Pavel se tentokrát nechal zlákat šuměním vlnek Malše a po výdeji sušenek nebojácně nasedl do raftu. Jako správný porcelánek se usadil doprostřed a nechal se bezpečně svést zkušenými vodáky do Plavu.

Hezké slunečné počasí vydrželo až do večera. Takže co si víc může vodák přát. Dost vody pod lodí a sluníčko nad hlavou.

Ahoj za rok nebo na nějaké další akci pořádané klubem RK-Týn. Nejbližší akci, kterou pořádáme je závod O Vltavotýnskou kremroli(odkaz), která se koná 4.11.2017 v Týně nad Vltavou. Příští podzimní splouvání Malše – bude 8.9.2018.
Velké díky všem co se každoročně podílejí na organizaci splutí podzimní Malše.

Autor: Kofi

kofijiri1@seznam.cz
Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.