První letošní soustředění na sněhu

Sněhovou nadílku na konci roku 2014 jsme z časových důvodů nestihli. Po oblevě na začátku ledna to vypadalo, že vytáhneme kajaky a vyrazíme na pěkně tekoucí říčky a potoky.
Zima se vrací a začíná sněžit. Na bílé stopě dohledáváme sněhové podmínky a Kvilda je na tom nejlépe. Výška sněhu od 15 do 35 cm a prý i místy strojové upravené stáří do sedmy dnů. V pátek sněží a sobota vypadá nadějně, hlásí dokonce polojasno. Je rozhodnuto zítra vyrážíme na běžky na Kvildu.
V sobotu ráno 24.1. vyjíždíme ráno z Týna. Cesty jsou mokré a mírně mrholí. Před Vimperkem posněhává a za odbočkou na Nové Hutě, Kvilda je už souvislá vrstva sněhu na silnici. V 10 hodin vyrážíme od auta k rozcestí Bučina a Pramen Vltavy (cca 500 m od auta). Louka nad Kvildou je pod sněhem, ale vysoká suchá tráva vylézá nad sněhovou vrstvu. Mezi Kvildou a odbočkou na Borovku byla cesta nejhorší za celých 23 km. Cesta k Borovím Ladám byla pěkná a Židova cesta dokonce i strojově upravená. Lidí jsme moc nepotkali počasí a sněhové podmínky je asi odradili. Nejvíc lidí bylo na křižovatce Knížecí Pláně, Bučina, Pramen Vltavy, Kvilda

Počasí nám taky přálo. Dopoledne bylo polojasno a po obědě zasvítilo i sluníčko. Výlet na běžkách hodnotím moc dobře a i ten půl kilometr po „trávě“ se dal vydržet.

Autor: Kofi

kofijiri1@seznam.cz
Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.