Večerní kros 2017 je za námi

Večerní Týnský kros  4.3.2017

Celkem přes sedm desítek účastníků v letošním 2.ročníku nočního terénního běhu Týnem a okolím utvrdila pořadatele z RK Týn, že oslovili tu správnou skupinu závodníků i vhodně zvolili brzký jarní termín. Připraveny byly opět dvě tratě 8,5 a 15 km. Start i cíl byl v loděnici RK Týn a trasa vedla po nábřeží Vltavy poté k rozhledně Semenec, kde na závodníky čekal okruh lesem Semenec (1 nebo 2 kola podle délky tratě) a zpět do loděnice pořádajícího klubu. Pro delší trať se na prezentaci rozhodla asi třetina závodníků.

Nikdo se na noční náročné trati neztratil ani nezranil, nový způsob značení se osvědčil a navíc na trati bylo několik kontrol pro snadnější orientaci (jejich rozvoz nám pomohl zajistit zapůjčený elektromobil). Pro zvýšení bezpečnosti byla většina závodníků označena reflexní páskou na rukáv, které nám věnovala společnost ČEZ (na několika místech tratě křižovaly veřejnou komunikaci).

Doufejme, že i přes náročnost tratě se všem zúčastněným závod líbil a rádi přijedou na následující ročníky. Všichni účastníci si pochvalovali zajištěné občerstvení a zvláště pak možnost opéct si vlastního buřta na ohýnku.

Absolutně nejrychlejší na 8,5 km byl Vladislav Joska mezi muži a Magdalena Koberová mezi ženami, na 15 km byl nejrychlejší Pavel Kos mezi muži a Simona Šimůnková mezi ženami. Nejvzdálenějšími závodníky bylo hned několik běžců ze Dvor nad Lužnicí, nejstarším pak Jiří Karvánek (63). Podrobné výsledky jednotlivých kategorií a odkaz na fotogalerii najdete na v záložce „Sportovní akce“.

Velký dík za podporu patří pravidelným sponzorům Společnosti ČEZ a městu Týn nad Vltavou, dále : Auto – moto Beránek, Knihkupectví Sekyrová, Vinotéka Handl, ELBH-CZ, Krumlovský vodácký maraton, Přírodovědné muzeum Semenec a v neposlední řadě i všem obětavým pomocníkům.

Těšíme se na další letošní setkání při splouvání Malše 9.9. nebo na závodech seekajaků O Vltavotýnskou kremroli 4.11.

Za pořadatele

Ing. Karel Harbáček, předseda oddílu

momentka krátce před startem (to ještě bylo vidět) :

nejstarší účastník :

Jiří Karvánek (63)

Výsledková listina ze závodu ZDE.
Odkaz na Rajče – fotogalerii ZDE a ještě jednou ZDE.

Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.