Večerní Týnský kros 2.3. 2019

První březnová sobota patřila již tradičně večernímu krosu. Běželo se jako v předešlých letech větší část závodu terénem. Letos byl terén pěkně kluzký po raním dešti. Závod se startuje v šest hodin večer a tak část závodu je nutná běžet se zapnutou čelovkou. Stěžejním místem celé trasy je výběh na Překvapení, kde i ti nejtrénovanější mají tep na maximum a vyhlížejí, kdy už budou na vrcholu. Někteří při opětovném průběhu kolem rozhledny zvažují, zda se pustit do druhého kola čímž zdolají 15 km dlouhou trať, nebo si ho odpustí a zůstanou u krátké, osmi kilometrové trasy.
Letos se prezentovalo celkem 65 závodníků. Na 15 km dlouhou trať si trouflo 20 běžců, 43 běžců se vydalo na trať krátkou a letos poprvé jsme měli dvě chodkyně.

Letos poprvé jsme se připojili k MaRS. 24 hodin maratonu s roztroušenou sklerózou – je netradiční sportovní akce, při níž se cvičí po celé republice na podporu nemocných s roztroušenou sklerózou. Cvičení probíhá první březnový víkend – od pátku do soboty, nepřetržitě 24 hodin, v tělocvičnách a na sportovištích u nás i v zahraničí. Je určen všem, kdo rádi sportují a chtějí podpořit dobrou věc.
Vltavotýnští závodníci přispěli částkou 1658 Kč a 20 centy €.

Velké díky patří dobrovolným pořadatelům celé akce nejenom z RK Týn, ale i přátelům, kamarádům a příznivcům klubu.
Ani bez pomoci sponzorů a partnerů běhu bychom se neobešli. Díky patří: ČEZ, městu Týn nad Vltavou, Auto-moto Beránek, Art Caffe bar, Petr Hauer, Pádler.

Odkaz na fotky ze závodu: ZDE
Výsledky: Výsledková listina – Týnský kros – podle kategoriíVýsledková listina – Týnský kros – podle času

Další akcí bude Podzimní splutí Malše a závod na mořských kajacích O kremroli a celoročně můžete využít půjčovnu vodáckého materiálu v naší loděnici na pravém břehu u nového mostu.

Členové a kamarádi RK Týn, z.s.

 

Autor: Kofi

kofijiri1@seznam.cz
Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.