VEČERNÍ TÝNSKÝ KROS 2018

První březnová sobota patřila již po třetí večernímu krosu. Jak název napovídá, jde o běh v terénu a větší část závodu je nutná běžet se zapnutou čelovkou. Ačkoli se vystartuje ještě za světla a téměř všichni stihnou rozhlednu na Semenci ještě před soumrakem, ti pomalejší právě zde zapínají světlo, protože dál by to bez něho nešlo. Ti rychlejší se tou dobou nacházejí již o dva kilometry dále.
Stěžejním místem celé trasy je výběh na Překvapení, kde i ti nejtrénovanější mají tep na maximum a vyhlížejí, kdy už budou na vrcholu. Někteří při opětovném průběhu kolem rozhledny zvažují, zda se pustit do druhého kola čímž zdolají 15 km dlouhou trať, nebo si ho odpustí a zůstanou u krátké, osmi kilometrové trasy.
I přes letošní mrazivé dny a chřipkovou epidemii si přišlo zasportovat 47 běžců, 22 na dlouhou a 25 na krátkou trasu.
Velké díky patří dobrovolným pořadatelům celé akce nejenom z RK Týn, ale i přátelům a kamarádům z různých stran.
Ani bez pomoci sponzorů a partnerů běhu bychom se neobešli. Díky patří: ČEZ, městu Týn nad Vltavou, Auto-moto Beránek, Zverimex Čtyřlístek, Květinka Petra Jarinová, Nábytek Roudenský, Knihkupectví Sekyrová, Galtex, Rozmarýna, Muzeum přírody Semenec.
Veškeré výsledky a fotky najdete na stránkách klubu www.rk-tyn.cz
Další akcí bude jízda na mořských kajacích O Vltavotýnskou kremroli a celoročně můžete využít půjčovnu vodáckého materiálu v naší loděnici na pravém břehu u nového mostu.

 

Odkaz na Rajče – fotogalerii 2018 ZDE.
Výsledková listina z Večerního Týnského krosu 2018 →  Výsledková listina – Večerní Týnský kros 2018.

Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.