Vltavotýnský čtvrtmaraton 2016 – odběháno

Sedmý ročník Vltavotýnského čtvrtmaratonu máme úspěšně za sebou a známe výsledky jednotlivých kategorií. Závod se konal v tradičním srpnovém termínu v loděnici RK-Týn a běželo se po cyklostezce na pravém břehu Vltavy.
Finální přípravy započaly týden před samotným závodem stavbou přístřešků, návozem cen od sponzorů přípravou tomboly pro děti a jiného potřebného materiálu na konání závodu do loděnice. Přípravy vyvrcholily v sobotu dopoledne úpravou klubovny na prezenční místnost, nafouknutím raftů na Benátskou noc…. a mohlo se začít.
První závodníci se objevili hned po spuštění prezentace ve 13 hodin. Průběžně se registrovalo 22 dětí a 67 dospělých sportovců těšících se na své tratě.

Dětské závodníky čekalo 100 metrů od nejmenších až po 400 metrů po nejstarší. Všichni bili oceněni medailemi. Po skončení dětského závodu si dětští účastníci losovali hodnotné ceny z bohaté tomboly.
Dospělí závodníci se vydali v 16 hodin na trať 5 km z Týna do osady Břehy a zpět po cyklostezce kolem Vltavy s cílem na zahradě loděnice RK-Týn. Tuto trať zdolal i nejmladší 11ti letý odvážlivec Dan Procházka. O tři čtvrtě hodiny později odstartoval závod na 10 km. Běželo se na stejné trati, ale dvě kola. Po doběhu posledních závodníků a kontrole výsledků následovalo vyhlášení vítězů a dalších ocenění.

Nejrychlejší běžci:
kategorie Ženy 10 km – Petra Kleinová Th Klinika 46:40
kategorie Ženy 5 km – Ema Stehlíková, KKJ Týn 22:39
kategorie Muži 10 km – Roman Budil PK Vytrvalci RB 34:53
kategorie Muži 5 km – Jan Hostička, Zliv 17:47
kategorie Dívky 5 km – Šťěpánka Kleinová Rk Týn 29:49
kategorie Hoši 5 km – Daník Procházka, Rk Týn 31:05

Předáním cen v kategorii dospělých byl závod ukončen a volně přešel k programu Benátské noci. O hudbu se postarala country kapela. Spuštění raftu, kánoe, kajaků na řeku a rozsvícení lampiónů navodilo příjemnou podvečerní atmosféru, s níž jsme vydrželi do pozdních večerních hodin.
Za bezvadné zorganizování celé akce děkuji partě lidí, kteří se na přípravě a průběhu závodu podíleli. Bez těchto lidí by to prostě nešlo.

Za podporu závodu a oddílu děkujeme partnerům a sponzorům:
– Město Týn nad Vltavou
– ČEZ
– Vltavotýnské kremrole
– Auto – Moto Beránek
– Hračky Renáta Trnková
– Knihkupectví Sekyrová
– Rozmarýna
– Galanterie Pancunová
– Centrum Gábina
– ELBH-CZ s.r.ro.
– Vinotéka Hadl
– Rumpold
– Extrudo Bečice
– Zřud Písek
– Krumlovský vodácký maraton

 

Výsledky – Vltavotýnský čtvrtmaraton 2016

Odkaz na foto ze závodu ZDE a ZDE

Další informace na FB: Vltavotýnský čtvrtmaraton.

Autor: Kofi

kofijiri1@seznam.cz
Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.