Závod o Kremroli 2019 – už zná své vítěze

Půlkulaté (páté) výročí závodu na mořských kajacích O Kremroli začalo uplakaným počasím, ale to nic neubralo na přibývajících přihláškách na prezentaci závodu. První zájemci o startovní čísla nervózně přešlapovali ještě před úderem deváté hodiny 🙂 .

Jako každý závod začal dlouhou přípravou a sháněním sponzorů. Tímto bych chtěl za celý Rafting klub poděkovat všem sponzorům, přátelům a příznivcům, kteří nás podpořili ať finančně nebo věcnými dary, ale i ochotou pomoct jak v přípravě tak při organizaci závodu. Za největší sponzory bych rád jmenoval: ČEZ a.s., město Týn nad Vltavou, Vodácké centrum Water Element, časopis PádlerPizzeria della piazza, Vinotéka Handl, Krumlovský vodácký maraton.

Na startovní bójku doplulo celkem čtyřicet tři plavidel. Třicet čtyři bylo kajaků jedno i dvoj místných a jiných lodí a devět odvážlivců doplulo na paddleboardech.
Všechny kategorie krom SUPů startovaly přesně ve 12:00 výstřelem z děla a rozezněním kostelního zvonu. Supy startovaly na druhý dělový výstřel o pět minut později za kajaky. Již nám nepršelo, ale drobně mrholilo, to počasí si nás letos pěkně vychutnalo. Startovním posádkám se během plavby vyčasilo (rozjasnilo) a dokonce začalo vykukovat i sluníčko. Pochopilo, že nás neodradí, nebo se chtělo na nás jen podívat. To hlavní je, že příjemně hřálo ;-).

Letošní nejrychlejší pádleři: 15 km K1 M 18-49 Klein František s časem 1:30:55,68 z Dukla Praha, 15 km K1 M 50+ Herzán Miroslav s časem 1:16:36,91, 6 km K1 Ž 18-49 Petříková Helena s časem 0:46:12,93 z RK Týn, 6 km K1 Ž 50+ Lagnerová Jana s časem 0:40:30,74 z SK Domeček Soběslav (Jana si odpádlovala i 15 km a dojela s časem 1:33:39,05 🙂 mezi muži uprostřed startovního pole velká gratulace), 6 km K2 MIX 18-50+ Janišová Radka, Matyáš Olšák s časem 0:37:56,07 z SK Vltava Český Krumlov. A na SUPech byli nejlepší: 6 km SUP M Šesták Jan s časem 0:41:07,96 z Budesport, 6 km SUP Ž Rychtarová Lída s časem 0:54:04,01 z Budesport.

Po vyhlášení výsledků život v loděnici nevyhasl. Po setmění dorazil s promítačkou 16 mm Karel Frýd a promítl nám 2 historické filmy s vodáckou tématikou z 50tých a 60tých let 20tého století, „Cestou krásy a slávy“ a „Turistika na řece“. Před promítáním i po něm zpříjemňovali atmosféru hudbou kamarádi ze spřáteleného oddílu KKJ Jiskra, a později se k nim přidal „Chobotničák“ Honza Bašta.

Ještě jednou díky všem a zase za rok na Kremroli v listopadu 2020 na šestém ročníku. Nebo někde jinde na vodě i dříve, Vltava pod Kořenskem je velký úsek v původním korytě, tak třeba tam. Nebo již tradičně v naší loděnici 1. 1. 2020 na splutí Novoročního Týnského kilometru – Memoriál Jardy Míky. Nebo na běžeckém závodu v březnu Večerní Týnský kros.

Výsledková listina O Vltavotýnskou kremroli – 2019_ Podle kategorií a Podle časů
Foto ze závodů:
191102_KREMROLE_foto_1 – ZDE
191102_KREMROLE_foto_2 – ZDE
191102_KREMROLE_foto_3 – ZDE
191102_KREMROLE_foto_4 – ZDE
Kdo máte zájem o foto v plné kvalitě, ozvěte se na kofijiri1@seznam.cz.

Video ze závodů cca 20 minut, velikost 5 GB – ZDE.

Ještě jednou AHOJ a DÍKY účastníci, sponzoři a fandové závodu O Kremroli 🙂 . Pořadatelé RK Týn

 

 

Autor: Kofi

kofijiri1@seznam.cz
Tento záznam byl přidán v Aktuality. Záložka permalink.